Volkswagen Passat
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2017 · Estija | ||||||
| Mileage | 203 041 km | ||||||
| Komplektacija | Alltrack 4Motion | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 140 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WVWZZZ3CZHE103824 | ||||||
| Reg. nr. | 697BSY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Automatic heated windshield washers
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Trunk mat
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija, memory card slot
- Speakers
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Cargo cover
- ACC - distantsi hoidev püsikiirusehoidja
- Kaugtulede ümberlülitamise assistent,Puldiga Webasto eel- ja seisusoojendus ja ventilatsioon, puldist juhitav
- Parkimiskaamera
- Võtmeta sisenemis- ja käivitussüsteem - Keyless Entry & Start
- Erinevate sõidurežiimide valik - Eco, Comfort, Normal, Sport, Offroad
- Elektriline tagaluuk
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 140 kW |
| City fuel cons.: | 6.1 l/100 km |
| Highway: | 4.7 l/100 km |
| Average: | 5.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 137 g/km |
| Maximum speed: | 220 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4777 mm |
| Width: | 1832 mm |
| Height: | 1506 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1774 kg |
| Technical max. mass: | 2300 kg |
| Load bearing capacity: | 526 kg |
| Weight of road train: | 4500 kg |
| Max braked trailer weight: | 2200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2789 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Teostatud tehniline kontroll.Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis.
Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 234 €
Registration fee: 667 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Volkswagen Passat
2016, 237 932 km
10 299 €
122 €/month
Volkswagen Passat
2017, 178 500 km
11 200 €
131 €/month
Volkswagen Passat
2016, 272 151 km
11 700 €
139 €/month
Volkswagen Passat
2017, 192 825 km
12 099 €
143 €/month
Volkswagen Passat
2016, 189 638 km
12 799 €
152 €/month
Volkswagen Passat
2017, 319 000 km
9500 €
111 €/month