BMW X3
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2016 · Estija | ||||||
| Mileage | 154 562 km | ||||||
| Komplektacija | Drive20i | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 135 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WBAWX3107G0L59603 | ||||||
| Reg. nr. | 597MPM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Parking sensors: front, rear
- Information projected onto the windshield
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: brown
Multimedija
- Display: front
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, mp3 mängija
- Speakers
- CD player
Žibintai
- Low beam headlights: xenon, led
- High beam headlights: xenon
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Cargo cover
- Head-Up display
- Püsikiiruse hoidja
- Xenon
- Veokonks
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 135 kW |
| City fuel cons.: | 9 l/100 km |
| Highway: | 6.1 l/100 km |
| Average: | 7.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 168 g/km |
| Maximum speed: | 210 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4657 mm |
| Width: | 1881 mm |
| Height: | 1661 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1895 kg |
| Technical max. mass: | 2325 kg |
| Load bearing capacity: | 430 kg |
| Weight of road train: | 4825 kg |
| Max braked trailer weight: | 2400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2810 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Teostatud tehniline kontroll.Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis.
Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 296 €
Registration fee: 860 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Audi Q5
2016, 154 081 km
14 500 €
162 €/month
Kia Sportage
2018, 155 992 km
14 900 €
167 €/month
Kia Sportage
2018, 119 302 km
14 990 €
161 €/month
Jeep Compass
2018, 122 163 km
14 995 €
172 €/month
Subaru Legacy
2015, 137 868 km
14 995 €
172 €/month
Toyota RAV4
2015, 224 000 km
15 000 €
175 €/month