Mercedes-Benz GLA 45 AMG
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2022 · Estija | ||||||
| Mileage | 84 500 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | S | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 310 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | 04.2027 või 150000km | ||||||
| VIN | W1N2477541J358050 | ||||||
| Reg. nr. | BORNA1 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Pedestrian protection hood
Komfortas
- Adjustable suspension
- Panoramic roof
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: 360
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Ventilated seats: front
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: textile
- Trunk mat
- Cup holders
- Headliner: dark
- Nahkpolster
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija, memory card slot
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
Žibintai
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Kitas
- Sports suspension
- Sports exhaust
- Cargo cover
- Apple Carplay
- Android Auto
- Keyless
- DISTRONIC PLUS
- Active Parking Assist
- AMG Driver's Package
- Selectable engine sound
- Climatised front seats
- Automatic panoramic sliding sunroof
- Suspension with adjustable damping
- head-up display
- 360° camera
- Logo projection via door illumination
- Dynamic LED headlamps
- Premium sound system
- Front wireless telephone charging
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1991 cm³ |
| Power: | 310 kW |
| CO₂ emission: | 223 g/km |
| Maximum speed: | 270 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4438 mm |
| Width: | 1849 mm |
| Height: | 1618 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1858 kg |
| Technical max. mass: | 2270 kg |
| Load bearing capacity: | 412 kg |
| Weight of road train: | 3870 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2729 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Garantii, Multibeam, Keyless, HUD
Ostame tagasi Teie olemasoleva sõiduki.Müügihinnale lisandub loovutuspakett 199 € ja mootorsõidukimaksud.
Lisagarantii soetamise võimalus.
Sõiduk MERCEDES-BENZ AMG GLA 45 S (BORNA1) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis
Motor vehicle tax
Annual tax: 524 €
Registration fee: 2818 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.