Volkswagen Passat
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2019 · Nyderlandai | ||||||
| Mileage | 250 000 km | ||||||
| Komplektacija | R-line | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 110 kW DAD | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WVWZZZ3CZKE029749 | ||||||
| Reg. nr. | 054LNV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Emergency brake lights
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Panoramic roof: openable, with roller blind, with power-operated roller blind
- Cooled glovebox: front, in the center
- 12V power outlet
- USB
- Sunroof: glass, electric
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, auto-dimming, folding
- Rearview mirror
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable passenger seat backrest
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment, with cooling
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting
- Reading lights: selectable color
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: rubber
- Dashboard
- Center console
- Headliner: dark
- Nahkpolster: black
- Lighting package
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led, matrix led
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system: automatic
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studded tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Trailer hitch: detachable
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1498 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| City fuel cons.: | 6.8 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 157 g/km |
| Maximum speed: | 213 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4767 mm |
| Width: | 1832 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1465 kg |
| Technical max. mass: | 2060 kg |
| Load bearing capacity: | 595 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 730 kg |
| Wheelbase: | 2786 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 174 €
Registration fee: 598 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Volkswagen Passat
2019, 216 249 km
13 199 €
148 €/month
Volkswagen Passat
2019, 218 885 km
13 799 €
154 €/month
Volkswagen Passat
2019, 194 000 km
14 000 €
166 €/month
Volkswagen Passat
2019, 210 356 km
14 999 €
178 €/month
Volkswagen Passat
2019, 139 835 km
15 200 €
174 €/month
Volkswagen Passat
2019, 160 139 km
15 399 €
172 €/month