Toyota Land Cruiser
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2023 · Estija | ||||||
| Mileage | 93 663 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | Premium LAND CRUISER (150 SERIES) | ||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.8, 150 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | JTEBR3FJ50K280868 | ||||||
| Reg. nr. | 306FHL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Brakeforce Distribution
- Mountain brake
Komfortas
- Cooled glovebox
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: height, electric
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Electrically adjustable seats
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Ventilated seats: front
- Seat heaters
- Power windows
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Differential
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster
Multimedija
- Display: front
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Stereo: original
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Winter tires
- Alloy wheels
Kitas
- Side steps
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.8 l |
| Cubic capacity: | 2755 cm³ |
| Power: | 150 kW |
| CO₂ emission: | 250 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4840 mm |
| Width: | 1885 mm |
| Height: | 1835 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2423 kg |
| Technical max. mass: | 2990 kg |
| Load bearing capacity: | 567 kg |
| Weight of road train: | 5990 kg |
| Max braked trailer weight: | 3000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2790 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
TOYOTA APPROVED GARANTII 2-AASTAT
Toyota Approved 24-kuuline garantii, 24-kuuline maanteeabi, 44 punkti tehniline kontrollSõiduki hinnas ei sisaldu registreerimistasu.
Motor vehicle tax
Annual tax: 920 €
Registration fee: 5321 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Land Cruiser
2017, 301 500 km
24 900 €
290 €/month
Toyota Land Cruiser
2016, 118 000 km
35 399 €
405 €/month
Toyota Land Cruiser
2017, 104 000 km
35 490 €
406 €/month
Toyota Land Cruiser
2017, 104 850 km
35 900 €
411 €/month
Toyota Land Cruiser
2017, 90 129 km
41 990 €
480 €/month
Toyota Land Cruiser
2018, 114 515 km
43 000 €
492 €/month