Volvo FM300 6X2 HMF1820K3
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 10.2002 · Danija | ||||||
| Mileage | 813 000 km | ||||||
| Body type | 2 durys, 2 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 9.4, 220 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | YV2J4CNC82A552779 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Įranga
- AC automaatne: jah
- Kaugjuhtitav: jah
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 9.4 l |
| Cubic capacity: | 9364 cm³ |
| Power: | 220 kW |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Sėdimos vietos: | 2 vnt |
| Durys: | 2 vnt |
| Length: | 9150 mm |
| Width: | 2550 mm |
| Height: | 3350 mm |
| Vehicle category: | N3 |
| Transporto priemonės tipas: | Truck |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 13550 kg |
| Technical max. mass: | 27000 kg |
| Load bearing capacity: | 12450 kg |
| Weight of road train: | 44000 kg |
| Max braked trailer weight: | 30450 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 4900 mm |
| Number of axles: | 3 |
| Wheel formula: | 6x2 |
Additional information
Veoautod → Kraanaga kallurMootori töömaht: 9364 cm³
Juhi asukoht: Vasak
Värv: Hall
Kandevõime: 12450 kg
Registrimass: 26000 kg
Kaubaruumi pikkus: 6200 mm
Kaubaruumi laius: 2470 mm
Kallutusseade: Kolmesuunaline kallur
Kaubaruumi kõrgus: 1000 mm
Kraana tootja: HMF
Kraana mudel: 1820
Masti sektsioonid: 3
Vedrustuse tüüp: Parabool
Vedrustuse tüüp: Õhk
Vedav: jah
Tõstetav sild: jah
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.