Citroën Jumpy
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 12.2013 | ||||||
| Mileage | 309 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Minivan, Mahtuniversal, 4 durys, 9 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 94 kW AHZ,RH02 | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF7XDAHZ4DZ032413 | ||||||
| Reg. nr. | 241MJH | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2026 | ||||||
Įranga
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: air conditioner
- Cruise control
- Foldable rear seat backrest
- Power windows: front
- Tinted windows
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 94 kW |
| City fuel cons.: | 7.6 l/100 km |
| Highway: | 6 l/100 km |
| Average: | 6.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 172 g/km |
| Maximum speed: | 170 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 9 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5143 mm |
| Width: | 1895 mm |
| Height: | 1980 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2044 kg |
| Technical max. mass: | 2810 kg |
| Load bearing capacity: | 766 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3122 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
8+1 kohaline, 2.0 Disel, 94kw.
Hästi hooldatud. Ostetud Eestis uuena.Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 71 €
Registration fee: 459 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.