Kia cee'd / Ceed
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2008 · Estija | ||||||
| Mileage | 222 400 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 85 kW D4FB | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | U5YFF24438L113353 | ||||||
| Reg. nr. | 407BBD | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Seller: Kaie
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Climate control: air conditioner
- Adjustable steering column
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Power windows: front, rear
- Rain sensor
Salonas
- Floor mats: textile
- Textile upholstery
Multimedija
- Speakers
- CD player
Žibintai
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1582 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| City fuel cons.: | 7.6 l/100 km |
| Highway: | 4.9 l/100 km |
| Average: | 5.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 155 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Smėlinis |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4235 mm |
| Width: | 1790 mm |
| Height: | 1480 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1475 kg |
| Technical max. mass: | 1840 kg |
| Load bearing capacity: | 365 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 550 kg |
| Wheelbase: | 2650 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Esineb roostet.Juhiukse hinged ja tagaluugi amordid väsinud.
Motor vehicle tax
Annual tax: 73 €
Registration fee: 313 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen