Ford Focus
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2007 · Estija | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 74 kW HWDA | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WF0WXXGCDW6B24001 | ||||||
| Reg. nr. | 963AYE | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- ABS brakes
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors
- Air ionizer
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: textile
- Cup holders: front, side-mounted
- Handbrake lever
- Headliner: light
Multimedija
- Stereo: original
- Speakers
- CD player
Žibintai
- Daytime running lights
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights
- Headlight leveling system
Kitas
- Roof rack
- Cargo cover
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1596 cm³ |
| Power: | 74 kW |
| City fuel cons.: | 8.7 l/100 km |
| Highway: | 5.5 l/100 km |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 159 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4593 mm |
| Width: | 1840 mm |
| Height: | 1501 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1277 kg |
| Technical max. mass: | 1820 kg |
| Load bearing capacity: | 543 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 635 kg |
| Wheelbase: | 2640 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Ilusti hoitud kõigile sobiv Ford
Kurva südamega pean panema müüki enda armsa 2007 Ford Focuse. Hiljuti on vahetatud hammasrihm, õli vahetus ning ka uus aku lisatud.Küsimuste korral kirjutada, hind ei ole kivist.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 75 €
Registration fee: 281 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen