Kia Carnival
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2007 · Estija | ||||||
| Body type | Van, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.9, 136 kW J3 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | KNEMB754376155994 | ||||||
| Reg. nr. | 832AZY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.9 l |
| Cubic capacity: | 2902 cm³ |
| Power: | 136 kW |
| City fuel cons.: | 11.8 l/100 km |
| Highway: | 6.9 l/100 km |
| Average: | 8.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 224 g/km |
| Maximum speed: | 194 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4810 mm |
| Width: | 1985 mm |
| Height: | 1815 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2166 kg |
| Technical max. mass: | 2920 kg |
| Load bearing capacity: | 754 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2890 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
KIA CARNIVALПробег автомобиля: 226.000 км
Двигатель: 3.0 Дизель ( 136 кВт).
Коробка передач: Автомат
Год выпуска автомобиля: 2007 г.
Техосмотр 04/2026
Цена: 1499€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 78 €
Registration fee: 526 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen