Subaru XV
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2014 · Estija | ||||||
| Mileage | 315 764 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 108 kW EE20 | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | JF1GPDLZ3EG201052 | ||||||
| Reg. nr. | 310BLS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: front, rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats
- Gear shift knob
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: usb port, aux input
- Speakers
- Bluetooth
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studded tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Cargo cover
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 108 kW |
| City fuel cons.: | 6.8 l/100 km |
| Highway: | 5 l/100 km |
| Average: | 5.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 146 g/km |
| Maximum speed: | 198 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Žalias |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4450 mm |
| Width: | 1780 mm |
| Height: | 1570 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1515 kg |
| Technical max. mass: | 1960 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 650 kg |
| Wheelbase: | 2635 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
AUTO ON HEAS KORRAS. HOOLDUSED VÄRSKELT TEHTUD. AUTO ON SEEST JA VÄLJAST HÄSTI HOITUD.Motor vehicle tax
Annual tax: 133 €
Registration fee: 476 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.