Volkswagen Passat
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2012 · Vokietija | ||||||
| Komplektacija | Exclusive Limited Edition | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 125 kW CFGB | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WVWZZZ3CZCE163176 | ||||||
| Reg. nr. | 810BXN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 | ||||||
Seller: Sander
Tallinn, Estija
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Exterior mirrors
- Cruise control
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Start-stop system
- Rain sensor
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front, side-mounted, rear
- Nahkpolster: brown
Multimedija
- Display
- Trip computer
- Stereo
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
Padangos ir ratlankiai
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Start-stopp süsteem
- Katusereelingud
- 12v pistikupesad
- Jahutusega kindalaegas
- Välistemperatuuri näidik
- Tagaklaasi soojendus
- Aknapesupihustite sulatus
- Kaubakinnituse konksud
- Tagaklaasi puhasti
- Reisiarvesti
- 2 Võtit
- Side Assist
- Front Assist
- Lane Assist
- Bluemotion technology
- Distronic
- Comfort Access
- Exclusive Edition
- Must Lagi
- Solar
- ISOFIX istmed
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 125 kW |
| City fuel cons.: | 6.3 l/100 km |
| Highway: | 4.6 l/100 km |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 139 g/km |
| Maximum speed: | 223 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4769 mm |
| Width: | 1820 mm |
| Height: | 1455 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1591 kg |
| Technical max. mass: | 2130 kg |
| Load bearing capacity: | 539 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2711 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 106 €
Registration fee: 391 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.