Mercedes-Benz Vito
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2016 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 168 000 km | ||||||
| Body type | Van, 4 durys, 6 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 84 kW R9M502 | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WDF44770313124129 | ||||||
| Reg. nr. | 921DBV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Seat belt warning system
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Brakes
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors
- Cruise control
- Adjustable steering column
- Steering wheel: leather-wrapped
- Power windows
- Outside temperature display
Salonas
- Floor mats
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: touchscreen
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- Hands-free system
- Stereo
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Kitas
- Trailer hitch
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 84 kW |
| CO₂ emission: | 169 g/km |
| Maximum speed: | 169 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 6 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5140 mm |
| Width: | 1928 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2075 kg |
| Technical max. mass: | 2800 kg |
| Load bearing capacity: | 725 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3200 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Heas korras, sõidab ilusti. Värske hooldus. 6 kohaline, vaheseina pole.Motor vehicle tax
Annual tax: 78 €
Registration fee: 493 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.