Lexus UX 300
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2022 · Švedija | ||||||
| Mileage | 53 100 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Hatchback, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Electric | ||||||
| Variklis | 57 kW 4KM | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | JTHAABBH902009993 | ||||||
| Reg. nr. | 496LVL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 | ||||||
Seller: Margus
Tallinn, Estija
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Pedestrian protection hood
Komfortas
- USB
- Keyless start
- Remote start
- Parking heater (pre-heater): app-controlled
- Climate control
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Adjustable steering column: electric
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Electrically adjustable seats
- Height-adjustable seats
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Rain sensor
- Central locking
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: rubber
- Headliner: dark
- Velour upholstery
Multimedija
- Display
- Apple CarPlay
- Hands-free system
- DAB radio
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Luggage net in cargo area
- Charging cable
- On-board charger
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Electric |
| Power: | 57 kW |
| Electric driving range: | 260 km |
| Electricity consumption: | 19 kWh/100 km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 7.4 s |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4495 mm |
| Width: | 1840 mm |
| Height: | 1545 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1871 kg |
| Technical max. mass: | 2245 kg |
| Load bearing capacity: | 374 kg |
| Wheelbase: | 2640 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa särtsakas ja kvaliteetne auto
- Auto on hooldatud Lexus esinduses- LEXUS RELAX GARANTII
- Auto ei ole osalenud avariis
- Aku garantii 10 aastat kuni mai 2032, 1 000 000 km
- Hinna üle saab kaubelda auto kõrval
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 150 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.