Mitsubishi Eclipse Cross Instyle
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2022 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 36 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 2.4, 72 kW 4B12;S61-Y61 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | JMBXDGL3WMZ028100 | ||||||
| Reg. nr. | 519JDX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: front, rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Rear Cross Traffic Alert
- Front Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 220V power outlet: in the trunk
- 12V power outlet
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Remote start: with remote, from the app
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin, app-controlled
- Climate control: automatic climate control, air conditioner
- Exterior mirrors: heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: front, rear, 360
- Parking sensors: front, rear, 360
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters
- Foldable passenger seat backrest
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats: front
- Front armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Rain sensor
- Central locking
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders: front, rear
- Center console
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display: front
- Navigation system: with map, with voice control
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 2.4 l |
| Cubic capacity: | 2360 cm³ |
| Power: | 72 kW |
| Average: | 1.7 l/100 km |
| Electric driving range: | 30 km |
| CO₂ emission: | 46 g/km |
| Maximum speed: | 162 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4545 mm |
| Width: | 1805 mm |
| Height: | 1680 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1975 kg |
| Technical max. mass: | 2425 kg |
| Load bearing capacity: | 450 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2670 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 140 €
Registration fee: 592 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.