Fiat 500X
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2015 · Estija | ||||||
| Mileage | 132 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.4, 103 kW 55263624 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | ZFA3340000P363344 | ||||||
| Reg. nr. | 805BPD | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system: with ultrasonic sensor
Komfortas
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- USB
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Parking sensors: rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Dash camera
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- Trip computer
- Stereo
- Speakers: 6 vnt
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights
- Fog lights
- Rear lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1368 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 7.2 l/100 km |
| Highway: | 4.9 l/100 km |
| Average: | 5.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 133 g/km |
| Maximum speed: | 190 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4273 mm |
| Width: | 1796 mm |
| Height: | 1608 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1443 kg |
| Technical max. mass: | 1875 kg |
| Load bearing capacity: | 432 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2570 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Korralik auto, kuid jäi perele kahe lapsega väikseks. Auto jäi seisma, kuna uus auto juba ostetud.Motor vehicle tax
Annual tax: 120 €
Registration fee: 423 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.