Kia Rio
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2022 | ||||||
| Mileage | 67 000 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.2, 62 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | KNADB518AN6656071 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 17.08.2026 | ||||||
Įranga
- Viimane hooldus: 58000 km, 11/2025
- Tehasegarantii kehtib kuni 16.8.2029
- 2x võtmed
- Täielik margiesinduse hooldusraamat
- Kaks komplekti rehve
- Plokisoojendi ja salongi soojendi
- 2x võtmed
- Hooldusraamat
- Täielik margiesinduse hooldusraamat
- Just hooldatud
- Kaks komplekti rehve
- Plokisoojendi ja sisepistik + soojendi
- ESC-sõidustabiilsuse süsteem
- 60/40 suhtes kokkuklapitav tagaistmed
- Isofix-kinnitused tagaistmel (2 tk)
- Juhi istme kõrguse reguleerimine
- Tasku esireisija istme seljatoes
- Soojendusega esiistmed
- Peatoe kauguse reguleerimine
- Reguleeritavad peatoed ees ja taga
- Püsikiiruse hoidja kiirusepiirajaga
- Sõiduarvuti
- Elektrilised esiaknad
- Soojendusega rool
- Nahkkattega rool
- Juhi ja kaassõitja turvapadjad
- Eesistuja turvapadja väljalülitamine
- Külgakende turvakardinad
- Külgturvapadjad ees
- HAC-mäkketõusu abisüsteem
- ABS-pidurid elektroonilise pidurdusjõu jaotusega
- 3,5" LCD-ekraaniga armatuurlaud
- Bluetooth käed-vabad
- USB-liides keskkonsoolis
- Helisüsteem 4 kõlariga
- Audiokontrollid roolil
- Raadio/MP3-mängija
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1197 cm³ |
| Power: | 62 kW |
| Average: | 6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 129 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 12.2 s |
| Maximum speed: | 173 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Sidabrinė |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4070 mm |
| Width: | 1725 mm |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1120 kg |
| Technical max. mass: | 1570 kg |
| Max braked trailer weight: | 910 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysMotor vehicle tax
Annual tax: 170 €
Registration fee: 864 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Kia Rio
2022, 7 800 km
13 000 €
148 €/month
Dacia Duster
2021, 59 049 km
10 990 €
126 €/month
Škoda Scala
2021, 92 875 km
10 990 €
118 €/month
Ford Transit Connect
2021, 63 676 km
10 990 €
118 €/month
Dacia Duster
2021, 78 363 km
11 490 €
123 €/month
Citroën Berlingo
2021, 69 967 km
11 890 €
127 €/month