Citroën C4 By Loeb
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2007 · Estija | ||||||
| Mileage | 241 200 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Hatchback, 3 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 80 kW NFU | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF7LANFUC74596515 | ||||||
| Reg. nr. | 517MGU | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: front center airbag, passenger airbag deactivation option
- Seat belt warning system: front
- Additional brake light
- ABS brakes
- Traction Control System
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
Komfortas
- 12V power outlet
- USB: 1 vnt
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats
- Sport seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: 2 vnt
- Reading lights
- Roof rails
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: textile
- Center console: leather-wrapped
- Half leather upholstery
- Lighting package
Multimedija
- Trip computer
- Stereo: citroen mp3 w, original, usb port
- Amplifier
- Speakers: 4 vnt
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
Kitas
- Engine underguard
- Roof rack
- Rear spoiler
- Front spoiler
- Full body kit
- Sports suspension
- Sports exhaust
- Luggage net in cargo area
- Cargo securing hooks
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1587 cm³ |
| Power: | 80 kW |
| City fuel cons.: | 9.5 l/100 km |
| Highway: | 5.7 l/100 km |
| Average: | 7.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 169 g/km |
| Maximum speed: | 194 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 3 vnt |
| Length: | 4273 mm |
| Width: | 1769 mm |
| Height: | 1471 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1275 kg |
| Technical max. mass: | 1720 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Max braked trailer weight: | 1511 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 637 kg |
| Wheelbase: | 2608 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
By Loeb
Hind: 2290.- EUR Aastamaks ja reg. tasu on makstudViimane hooldus on teostatud:
241190km juures 27/04/2026.a.
Viimane tehniline kontroll on teostatud:
222241km juures 17/09/2025.a.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 79 €
Registration fee: 308 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen
Similar offers
Citroën C4
2007, 142 842 km
1600 €
46 €/month
Toyota Corolla Verso
2005, 283 000 km
2199 €
63 €/month
Mitsubishi Lancer
2008, 129 000 km
2199 €
63 €/month
Toyota Auris
2007, 235 000 km
2200 €
63 €/month
Renault Grand Scenic
2005, 240 000 km
2400 €
69 €/month
Opel Corsa
2009, 178 000 km
2490 €
71 €/month