Toyota Camry Executive
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2019 · Estija | ||||||
| Mileage | 147 989 km | ||||||
| Body type | Sedan, Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 2.5, 131 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | JTNB23HK003027994 | ||||||
| Reg. nr. | 555DBN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Alarm system: with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: depth, electric
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Electrically adjustable seats: front
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Nahkpolster: beige
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels: 18"
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2487 cm³ |
| Power: | 131 kW |
| City fuel cons.: | 4.8 l/100 km |
| Highway: | 4.4 l/100 km |
| Average: | 4.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 125 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4885 mm |
| Width: | 1840 mm |
| Height: | 1445 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1694 kg |
| Technical max. mass: | 2100 kg |
| Load bearing capacity: | 406 kg |
| Wheelbase: | 2825 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müügihinnale lisandub registreerimistasu. Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 104 €
Registration fee: 513 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Camry
2019, 227 200 km
16 000 €
188 €/month
Toyota Camry
2019, 211 144 km
17 490 €
207 €/month
Toyota Camry
2021, 142 770 km
21 990 €
236 €/month
Toyota Camry
2023, 140 868 km
23 890 €
256 €/month
Toyota Camry
2023, 148 593 km
23 990 €
257 €/month
Toyota Camry
2022, 96 939 km
23 995 €
257 €/month