BMW 530 D xDrive M-Sportpakett
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2019 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 122 500 km | ||||||
| Body type | Sedan, Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 195 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WBAJD11080B201787 | ||||||
| Reg. nr. | 468TJW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Alarm system
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater): cabin
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: 360
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: front
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map, with voice control
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: usb port
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- CD player
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
Kitas
- Cargo securing hooks
- M sportpakett- Trapetsikujulised summutiotsad, Valgustatud M lävepakud, M jalatugi ja pedaalid juhile, Alcantara/tekstiilpolster 'Rhombicle', antratsiithall, Sportistmed juhile ja kaassõitjale, Alumiiniumist salongi ekoratiivliistud 'Aluminium Rhombicle', LED udutuled ees, M sportveermik, M sportrool, M välisdisain, BMW Individual kõrgläikega Shadow Line välisdisain, BMW Individual antratsiithall laepolster
- Soojendusega rool
- M sportpidurid
- Steptronic sport-automaatkäigukast
- Integral Active-Steering- muutuva ülekandearvuga kiirustundlik roolivõimendi, muutuva ülekandega pööravad tagarattad
- Automaatne tagaluugi avamine ja sulgemine, koos jalaviipega
- Võtmeta kasutamine (Comfort Access System)
- Uste pehme sulgemine (Soft Close)
- BMW Individual tagaistujate lugemisvalgustid
- Laiendatud funktsioonidega 4 tsooni kliimaseade
- Salongi hubane öövalgustus
- Autonoomne salongi eelsoojendus
- Adaptiivsed LED lähi- ja kaugtuled
- Juhi assistent Plus- Kaameral ja radaril põhinev juhiabisüsteem, mis sisaldab: Juhi Assistenti, aktiivset püsikiirusehoidjat Stop&Go funktsiooniga, roolimise assistenti (hoiab autot oma sõidureas kuni 210 km/h), liiklusummikute assistenti, reavahetuse assistenti, aktiivset külgkokkupõrke assistenti, ristuva liikluse hoiatusüsteemi, ümberpõike assistenti
- Parkimisassistent Plus- 360 kraadi kaamera, automaatse parkimise funktsioon
- TV funktsioon- Digitaalsignaali (DVB-T) ja analoogsignaali vastuvõtt. TV pildi näitamine ainult paigal seistes
- Head-Up Display- info kuvamine esiklaasile
- CD mängija
- Hi-Fi helisüsteem- 12 kõlarit, 205W väljundvõimsus
- Apple Carplay
- Juhtmevaba telefonilaadija
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2993 cm³ |
| Power: | 195 kW |
| City fuel cons.: | 7 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 183 g/km |
| Maximum speed: | 250 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4936 mm |
| Width: | 1868 mm |
| Height: | 1479 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1919 kg |
| Technical max. mass: | 2410 kg |
| Load bearing capacity: | 491 kg |
| Weight of road train: | 4410 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2975 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Bravoauto garantii 6 kuud või 10 000km.Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis.
Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega. Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 368 €
Registration fee: 1131 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.