Škoda Kodiaq
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2020 · Estija | ||||||
| Mileage | 195 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 7 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 140 kW DFH | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | TMBLK7NS1L8030625 | ||||||
| Reg. nr. | 930VTL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Emergency brake lights
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Night Vision Assist
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Adjustable suspension
- Electrically heated windshield: wire-free heated windshield
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- USB
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Automatic parking function
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats: front, rear
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door window sunshades
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Automatic heated windshield washers
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: rubber, textile
- Cup holders: front, side-mounted, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Dashboard: leather-wrapped
- Center console: leather-wrapped
- Headliner: light, textile
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- CD player
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights
- Cornering lights
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
- Headlight washers
- Auxiliary lights
Padangos ir ratlankiai
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Engine underguard
- Cargo securing hooks
- Trip computer
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 140 kW |
| City fuel cons.: | 6.4 l/100 km |
| Highway: | 5.1 l/100 km |
| Average: | 5.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 188 g/km |
| Maximum speed: | 209 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 7 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4697 mm |
| Width: | 1882 mm |
| Height: | 1659 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1888 kg |
| Technical max. mass: | 2533 kg |
| Load bearing capacity: | 645 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2788 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa väga heas korras auto
Äsja vahetatud hammasrihm ja tehtud hooldus! Kõik hooldused tehtud korraliselt.Motor vehicle tax
Annual tax: 460 €
Registration fee: 1461 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Škoda Kodiaq
2018, 204 103 km
23 600 €
279 €/month
Škoda Kodiaq
2020, 153 326 km
24 450 €
289 €/month
Škoda Kodiaq
2020, 158 667 km
28 100 €
332 €/month
SEAT Tarraco
2019, 155 000 km
22 500 €
250 €/month
Hyundai Santa Fe
2019, 189 000 km
22 900 €
270 €/month
SEAT Alhambra
2018, 162 000 km
23 450 €
276 €/month