Audi A4 2.5 TDI
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2002 · Suomija | ||||||
| Body type | 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.5, 132 kW AKE | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WAUZZZ8E32A106471 | ||||||
| Reg. nr. | 179CHB | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Įranga
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Includes summer tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2496 cm³ |
| Power: | 132 kW |
| Average: | 8.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 235 g/km |
| Maximum speed: | 221 km/h |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4550 mm |
| Width: | 1766 mm |
| Height: | 1408 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1700 kg |
| Technical max. mass: | 2175 kg |
| Load bearing capacity: | 475 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2658 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
A4 B6 2.5 TDI 132KW❗️
Vahetatud on:* Kaks tagumist pidurisadulat
* Tagumised pidurikettad ja -klotsid
* Esitulede süüteplokid
* Hammasrihm
* Abiseadmete rihm
* Konditsioneeri rihm
* Abiseadmete rihma pingutusrullikud ja mehhanism
Eelmisel aastal vahetatud kõik esisilla õõtshoovad.
* Käigukasti tagurdustuliandur
* Summuti klambrid
* Kapoti amort
* Õhufilter
Mootoriõli vahetatud 500 km tagasi.
Tagumised õõtshoovad on samuti soovitatav vahetada.
Käsipidur ei tööta (tross vajab vahetust).
01V919821B See automaatkäigukasti osa vajab väljavahetamist.
Auto sõidab nii nagu peab, aga tagurpidikäigu sisselülitamisel läheb käigukast avariirežiimi.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 499 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen