Opel Insignia
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 11.2017 · Estija | ||||||
| Mileage | 123 788 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 121 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | W0VZT8EB5J1025369 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Electrically heated windshield
- Tailgate with electric opening and closing
- Climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors
- Information projected onto the windshield
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
Salonas
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Alloy wheels
Kitas
- Cargo cover
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1490 cm³ |
| Power: | 121 kW |
| CO₂ emission: | 141 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4986 mm |
| Width: | 1863 mm |
| Height: | 1500 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1567 kg |
| Technical max. mass: | 2110 kg |
| Load bearing capacity: | 543 kg |
| Weight of road train: | 3480 kg |
| Max braked trailer weight: | 1405 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 730 kg |
| Wheelbase: | 2829 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Päris Longo Garantii 2 kuud/3000km
Motor vehicle tax
Annual tax: 194 €
Registration fee: 694 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Opel Insignia
2018, 135 510 km
12 990 €
149 €/month
Toyota Corolla
2015, 152 450 km
10 400 €
123 €/month
Škoda Octavia
2018, 103 000 km
10 500 €
112 €/month
SEAT Leon
2018, 156 000 km
10 900 €
128 €/month
Hyundai i30
2019, 107 217 km
10 990 €
126 €/month
Škoda Octavia
2018, 83 600 km
10 990 €
126 €/month