Mitsubishi Pajero
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2007 · Latvija | ||||||
| Mileage | 360 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 7 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.2, 125 kW 4M41 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | JMBLYV98W7J002097 | ||||||
| Reg. nr. | 586MJL | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Seller: Fred
Tallinn, Estija
Įranga
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Climate control: automatic climate control
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Adjustable steering column
- Electrically adjustable seats: front
- Seat heaters: front
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Sun visor mirrors
- Roof rails: original
- Central locking
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- Voice control
- Bluetooth
- Electric antenna
Padangos ir ratlankiai
- Winter tires: studded tires
- Alloy wheels
Kitas
- Vanale masinale kohaselt leidub vigu mis vajavad tähelepanu.
- Hiljuti vahetatud ees õõtshoovad, roolilatt koos voolikutega, hunnik andureid ja vaakumvoolikuid.
- Põhjaalune nagu neil pajerotel ikka, tahaks keevitaja kätt saada.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.2 l |
| Cubic capacity: | 3200 cm³ |
| Power: | 125 kW |
| City fuel cons.: | 13.1 l/100 km |
| Highway: | 9.1 l/100 km |
| Average: | 10.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 280 g/km |
| Maximum speed: | 177 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 7 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4900 mm |
| Width: | 1845 mm |
| Height: | 1870 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2330 kg |
| Technical max. mass: | 3030 kg |
| Load bearing capacity: | 700 kg |
| Max braked trailer weight: | 3300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2780 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Mitsubishi pajero 4
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 173 €
Registration fee: 831 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.