Volkswagen Golf
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2021 | ||||||
| Mileage | 131 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.0, 81 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | IZM-395 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 08.10.2026 | ||||||
Įranga
- 2x võtmed
- Täisautomaatne kliimaseade Climatronic (3-tsooniline)
- Kaks komplekti rehve
- Hooldusraamat
- Adaptiivne püsikiirusehoidja ACC
- Kergmetallveljed suve- ja talverehvidega
- Webasto/Eber kellaga
- Saadaval Auto Bassadone Turva 24 kuud/40 000 km 890€
- USB-pistik
- Bluetooth
- Istmesoojendused, ees
- Roolisoojendus
- Soome auto
- Navigatsioon
- Parkimisandurid ees ja taga
- Soojendusega nahkkattega multifunktsionaalne rool (DSG-versiooniga käiguvahetuslabad)
- Digitaalne armatuurlaud Digital Cockpit Pro 10,25" kohandatav värviekraan
- Juhtmevaba App-Connect nutitelefoni ühendus
- Sõiduraja hoidmise abiline Lane Assist
- Kütusel töötav lisasoojendi. Kaugjuhtimispult ja taimer
- Võtmeta lukustamine Keyless Access Advanced
- Mustad katuseraamid
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 123 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 10.6 s |
| Maximum speed: | 202 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4636 mm |
| Width: | 1789 mm |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1365 kg |
| Technical max. mass: | 1910 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 680 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysSeller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.