Toyota Yaris Active Plus Hybrid
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2024 · Lietuva | ||||||
| Mileage | 27 002 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Hatchback, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.5, 68 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | Toyota Relax 10 aastat | ||||||
| VIN | YARKBAC3700164923 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Parking camera
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats
- Cup holders
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Textile upholstery
Multimedija
- Display
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Speakers
Žibintai
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
Kitas
- Cargo cover
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1490 cm³ |
| Power: | 68 kW |
| CO₂ emission: | 87 g/km |
| Maximum speed: | 175 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 3940 mm |
| Width: | 1745 mm |
| Height: | 1500 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1200 kg |
| Technical max. mass: | 1615 kg |
| Load bearing capacity: | 415 kg |
| Weight of road train: | 2065 kg |
| Max braked trailer weight: | 450 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2560 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
GARANTII, REG MAKSTUD
Toyota Relax garantii 10 aastat.Registreerimistasu makstud.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 476 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Yaris
2023, 125 986 km
15 790 €
169 €/month
Toyota Yaris
2022, 138 720 km
16 060 €
179 €/month
Toyota Yaris
2022, 80 200 km
16 990 €
194 €/month
Toyota Yaris
2023, 17 500 km
17 500 €
200 €/month
Toyota Yaris
2022, 52 512 km
18 500 €
212 €/month
Toyota Yaris
2022, 74 171 km
18 790 €
201 €/month