Honda CR-V
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2016 · Estija | ||||||
| Mileage | 97 064 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 114 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | SHSRE5890FU014350 | ||||||
| Reg. nr. | 470MHV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Panoramic roof
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Cup holders
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster
Multimedija
- Display: front
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Speakers
- CD player
Žibintai
- Low beam headlights: xenon
- High beam headlights: xenon
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
- Cargo cover
- Trailer stability assist
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 114 kW |
| City fuel cons.: | 10.1 l/100 km |
| Highway: | 6.2 l/100 km |
| Average: | 7.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 179 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Smėlinis |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4605 mm |
| Width: | 1820 mm |
| Height: | 1680 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1665 kg |
| Technical max. mass: | 2100 kg |
| Load bearing capacity: | 435 kg |
| Weight of road train: | 3600 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2630 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 274 €
Registration fee: 1046 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Honda CR-V
2015, 148 735 km
14 990 €
171 €/month
Subaru Outback
2015, 137 868 km
14 495 €
166 €/month
Jeep Compass
2018, 122 163 km
14 995 €
171 €/month
Kia Sportage
2018, 86 525 km
15 490 €
177 €/month
Mercedes-Benz GLA 250
2014, 115 435 km
16 199 €
197 €/month
Volkswagen Tiguan
2017, 118 357 km
16 900 €
193 €/month