Peugeot Traveller L3 Business BlueHDi
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2024 · Estija | ||||||
| Mileage | 29 775 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Van, 4 durys, 9 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 130 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 01.07.2029 | ||||||
| VIN | VF3VKEHZXRZ035076 | ||||||
| Reg. nr. | 663PRM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: automatic climate control
- Cruise control
- Parking camera: 360
- Parking sensors: rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Front armrest
- Power windows
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front
- Trip computer
- Stereo: original
- Speakers
Žibintai
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Includes winter tires
Kitas
- Trailer hitch
- Cargo securing hooks
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 130 kW |
| CO₂ emission: | 193 g/km |
| Maximum speed: | 185 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 9 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5331 mm |
| Width: | 1924 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2120 kg |
| Technical max. mass: | 2901 kg |
| Load bearing capacity: | 781 kg |
| Weight of road train: | 4801 kg |
| Max braked trailer weight: | 1900 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
6 Kuud tasuta kasko
6 Kuud tasuta kaskoAvariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 636 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.