Toyota Yaris
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2019 · Lietuva | ||||||
| Mileage | 62 067 km | ||||||
| Body type | Hatchback, Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 82 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VNKKG3D3X0A096361 | ||||||
| Reg. nr. | 277TJS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Change Assist
- Traction Control System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Parking camera
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Power windows: front
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: textile
- Cup holders: front
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
Padangos ir ratlankiai
- Wheel covers
- Summer tires
- Winter tires
Kitas
- Cargo cover
- Toyota relax garantii 10A
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1496 cm³ |
| Power: | 82 kW |
| City fuel cons.: | 6.2 l/100 km |
| Highway: | 4.3 l/100 km |
| Average: | 5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 112 g/km |
| Maximum speed: | 175 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 3945 mm |
| Width: | 1695 mm |
| Height: | 1510 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1140 kg |
| Technical max. mass: | 1545 kg |
| Load bearing capacity: | 405 kg |
| Weight of road train: | 2380 kg |
| Max braked trailer weight: | 835 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 550 kg |
| Wheelbase: | 2510 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 97 €
Registration fee: 427 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.