Suzuki Swift
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2012 · Estija | ||||||
| Mileage | 200 990 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 3 durys, 4 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 100 kW M16A | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | TSMNZA32S00291891 | ||||||
| Reg. nr. | 636BGY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2025 | ||||||
Įranga
- Seisnud pikalt garaazis.Kui arvele võtta,saab kohe ülevaatuse peale teha.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1586 cm³ |
| Power: | 100 kW |
| City fuel cons.: | 8.4 l/100 km |
| Highway: | 5.2 l/100 km |
| Average: | 6.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 147 g/km |
| Maximum speed: | 195 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 4 vnt |
| Durys: | 3 vnt |
| Length: | 3890 mm |
| Width: | 1695 mm |
| Height: | 1510 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1115 kg |
| Technical max. mass: | 1480 kg |
| Load bearing capacity: | 365 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 400 kg |
| Wheelbase: | 2430 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 101 €
Registration fee: 395 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.