Mercedes-Benz CLA 200
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2021 · Švedija | ||||||
| Mileage | 62 000 km | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.3, 120 kW 282914 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | W1K1183871N170736 | ||||||
| Reg. nr. | 799RTW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 28.02.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- ABS brakes
- Emergency brake lights
- Automatic braking system
- Lane Keep Assist
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
Komfortas
- Adjustable suspension
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: front, rear
- Parking sensors: 360
- Paddle shifters
- Seat heaters: front
- Sport seats: front, rear
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
Salonas
- Floor mats: rubber, textile
- Headliner: dark
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Display: front
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- Trip computer
- Car phone
- Bluetooth
- Electric antenna
Žibintai
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.3 l |
| Cubic capacity: | 1332 cm³ |
| Power: | 120 kW |
| City fuel cons.: | 6.7 l/100 km |
| Highway: | 5.5 l/100 km |
| Average: | 6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 139 g/km |
| Maximum speed: | 229 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4695 mm |
| Width: | 1857 mm |
| Height: | 1440 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1494 kg |
| Technical max. mass: | 1950 kg |
| Load bearing capacity: | 456 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 715 kg |
| Wheelbase: | 2729 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa Mercedes-Benz CLA 200 AMG (2021), väga heas seisukorras ja hooldatud korrapäraselt.Auto on ostetud esindusest Veho Rootsis. Korralik ajalugu ja hooldused tehtud õigeaegselt.Mercedes Me app.AMG pakett (sees + väljas),Burmester sound system.Hind on läbiräägitav
Motor vehicle tax
Annual tax: 116 €
Registration fee: 536 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.