BMW X4 M Pakett
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2021 · Estija | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 135 kW B48B20A | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WBAUJ7100M9E90754 | ||||||
| Reg. nr. | 853LGS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Rear Cross Traffic Alert
- Front Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Pedestrian protection hood
- Mountain brake
Komfortas
- 220V power outlet
- 12V power outlet
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Automatic parking function
- Climate control
- Rearview mirror
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors
- Virtual cockpit
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column
- Steering wheel: sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Ventilated seats
- Seat heaters
- Sport seats
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Start-stop system
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking
- Air ionizer
- Rear window defroster
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats
- Trunk mat
- Cup holders
- Gear shift knob
- Dashboard
- Center console
- Headliner
- Nahkpolster
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- WIFI
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
- Electric antenna
Žibintai
- Daytime running lights
- Cornering lights
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
- Auxiliary lights
Padangos ir ratlankiai
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Engine underguard
- Rear spoiler
- Front spoiler
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Front and rear mud flaps
- 0" run-flat rehvidega M kergmetallvelied 'Double Spoke 699
- Liigendkinnitusega haagisekonks
- Lisa akustilise summutusega klaasid
- Toonitud aknaklaasid
- Elektriliselt reguleeritavad esiistmed, juhiiste mäluga
- Vaärispuidust detailid "Fineline Cove" - koos 7LF/ 7LN
- Galvaaniliselt töödeldud juhtnupud
- Kaugtulede assistent. Juhi assistent Plus. Kaameral ja radaril põhinev juhiabisüsteem, mis sisaldab: Juhi Assistenti, aktiivset püsikiirusehoidjat. Stop&Go funktsiooniga, roolimise assistenti (hoiab autot valitud reas kuni kiiruseni
- Liiklusummikute assistenti
- Harman/Kardon surround helisüsteem
- Connected Package Professional
- M sportpakett
- Sportistmed juhile ja kaassõitjale
- LED udutuled
- M nahkkattega sportrool
- M aerodünaamikapakett BMW Individual kõrgläikega Shadow Line välisdisain
- BMW Individual antratsiithall laepolster
- Comfort
- Plus pakett koos BMW Line'iga
- Roolisoojendus
- Võtmeta kasutamine (Comfort Access System)
- Aktiivne sôitjate kaitse. Ohutuspakett, mis v valmistab ohu korral sõitjaid ette jargnevaks avariiks
- Parkimisassistent
- BMW Live Cockpit Plus (sis. 10,25" puutetundlik keskekraan ja 12,3" täisdigitaalne näidikuplokk, navigatsioonisusteem)
- Hi-Fi helisüsteem
- 6NW Juhtmeta laadimise funktsiooniga
- Professional Bluetooth käed-vabad süsteem koos USB sisendiga
- Innovatsioonipakett
- Ambient Air pakett
- Automaatselt tumenev sise-ja juhipoolne küljepeegel
- Adaptiivsed LED lähi- ja kaugtuled
- Kaugtulede assistent Juhi assistent. Juhiabisüsteem, mis sisaldab: sõidurajalt eemale kaldumise hoiatust, (jälgib teekattemärgistust üle 70 km/h kiirustel), reavahetuse hoiatussüsteemi, jalakäija tuvastamist ja eessõitjaga võimaliku kokkupõrke eest hoiatavat süsteemi
- Head-Up Display
- BMW Gesture Control
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 135 kW |
| City fuel cons.: | 8 l/100 km |
| Highway: | 6.2 l/100 km |
| Average: | 7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 182 g/km |
| Maximum speed: | 215 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4752 mm |
| Width: | 1918 mm |
| Height: | 1621 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1921 kg |
| Technical max. mass: | 2400 kg |
| Load bearing capacity: | 479 kg |
| Max braked trailer weight: | 2400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2864 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Exchange optionMotor vehicle tax
Annual tax: 421 €
Registration fee: 1434 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.