Peugeot 408 Phev ALLURE
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2024 · Estija | ||||||
| Mileage | 51 680 km | ||||||
| Body type | Hatchback, Hatchback, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.6, 110 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VR3F3DGXTRY520641 | ||||||
| Reg. nr. | 857NBX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Electrically heated windshield
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: 360
- Parking sensors: rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Cup holders: front
- Nahkpolster: black
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Voice control
- Bluetooth
- Electric antenna
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels: 17"
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| CO₂ emission: | 31 g/km |
| Maximum speed: | 225 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4690 mm |
| Width: | 1850 mm |
| Height: | 1485 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1778 kg |
| Technical max. mass: | 2220 kg |
| Load bearing capacity: | 442 kg |
| Weight of road train: | 3620 kg |
| Max braked trailer weight: | 1400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2790 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Kehtiv tehasegarantii 24.03.2029Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis.
Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontrolll
Ostame tagasi Teie praeguse sõiduki! Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 58 €
Registration fee: 353 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.