Ford Mondeo Hybrid
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2022 · Estija | ||||||
| Mileage | 74 704 km | ||||||
| Body type | Sedan, Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 2.0, 103 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WF0DXXWPCHMD12592 | ||||||
| Reg. nr. | 418NDN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Electrically heated windshield
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Voice control
- Bluetooth
- Electric antenna
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels: 17"
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1999 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 4.6 l/100 km |
| Highway: | 4.4 l/100 km |
| Average: | 4.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 127 g/km |
| Maximum speed: | 187 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4872 mm |
| Width: | 1852 mm |
| Height: | 1496 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1707 kg |
| Technical max. mass: | 2250 kg |
| Load bearing capacity: | 543 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis.Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Ostame tagasi Teie praeguse sõiduki! Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 180 €
Registration fee: 814 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.