Škoda Kodiaq Sportline 4X4
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2023 · Estija | ||||||
| Mileage | 134 300 km | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 147 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | TMBLN9NS6P8052886 | ||||||
| Reg. nr. | 819GTR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Driver Drowsiness Detection System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Noise-reducing glass
- Electrically heated windshield
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: front, 360
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front, rear
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door window sunshades
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Auxiliary cabin heater
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Sport package
- Winter package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display: touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Winter tires
- Alloy wheels: 20"
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Cargo securing hooks
- Digitaalne näidikupaneel
- Adaptiivne kiirushoidik
- Sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiv radarisüsteem Front Assist
- Reavahetuse abisüsteem Side Assist
- Sõidureas püsimise abisüsteem (Lane Assistant)
- KESSY võtmeta avamis/lukustamis- ja käivitussüsteem
- Elektriliselt seadistatav juhiiste, mälufunktsiooniga
- Canton audiosüsteem
- Täiendava murusummutusega esimesed külgaknad
- Dünaamilised LED esituled
- Elektriline esiklaasi soojendi
- Sõidurežiimi valikuvõimalus (Driving Mode Selection) koos Off-Road režiimiga
- 360-kraadise vaatega kaamerasüsteem
- Täishooldus koos Haldex-siduri õliga: 04.2025 92 801 km
- Korraline hooldus koos käigukastiga õliga: 01.2026 / 123 692 km
- Tehasegarantii 5a või 100 000 km
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 147 kW |
| Average: | 6.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 174 g/km |
| Maximum speed: | 216 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4699 mm |
| Width: | 1882 mm |
| Height: | 1678 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1882 kg |
| Technical max. mass: | 2410 kg |
| Load bearing capacity: | 528 kg |
| Weight of road train: | 4910 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2788 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis.Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Dokumendid on võimalik vormistada digitaalselt ja kontaktivabalt.
Sissemaksuks sobib teie vana auto! Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 397 €
Registration fee: 1991 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Škoda Kodiaq
2023, 71 506 km
29 990 €
321 €/month
Škoda Kodiaq
2022, 149 665 km
30 407 €
326 €/month
Škoda Kodiaq
2021, 129 000 km
31 800 €
340 €/month
Škoda Kodiaq
2022, 147 277 km
31 944 €
342 €/month
SEAT Tarraco
2021, 94 500 km
29 900 €
341 €/month
Hyundai Santa Fe
2021, 149 671 km
29 990 €
321 €/month