Citroën C4 Ë Shine Electric
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2023 · Estija | ||||||
| Mileage | 35 694 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Hatchback, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Electric | ||||||
| Variklis | 57 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 08/2028 | ||||||
| VIN | VR7BCZKXCPE026332 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Speakers
Žibintai
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Kolme faasiline laadimisvalmidus 11kW
- Aktiivne pimenurga jälgimise süsteem
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Electric |
| Power: | 57 kW |
| Battery capacity: | 50 kWh |
| Electric driving range: | 330 km |
| Maximum speed: | 150 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4355 mm |
| Width: | 1800 mm |
| Height: | 1525 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1674 kg |
| Technical max. mass: | 2020 kg |
| Load bearing capacity: | 346 kg |
| Wheelbase: | 2670 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
GARANTII 5A LS PIIRANGUTA
Tehasegarantii 5 aastat läbisõidupiiranguta. Citroëni tasuta autoabi teenus kehtib sõiduki garantiiperioodi jooksul.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 150 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.