Jaguar XF AWD R-Dynamic
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 10.2020 · Estija | ||||||
| Mileage | 72 237 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 132 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | SAJBA4BN1LCY84797 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless start
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Cup holders
- Headliner: dark
- Nahkpolster
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- CD player
Žibintai
- Low beam headlights: led
- High beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Alcantara laepolster
- Webasto puldiga
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1999 cm³ |
| Power: | 132 kW |
| CO₂ emission: | 176 g/km |
| Maximum speed: | 222 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4954 mm |
| Width: | 1880 mm |
| Height: | 1457 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1892 kg |
| Technical max. mass: | 2340 kg |
| Load bearing capacity: | 448 kg |
| Weight of road train: | 4340 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2960 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Eesti auto. Väike läbisõit!
Hinnale lisandub omanikuvahetus 99 eurot ja mootorsõiduki registreerimistasu.Lisagarantii võimalus : 1 aasta 659 eur
Autole teostatud tehniline kontroll ning müügieelne ettevalmistus.
Sõiduki avariilisus on kontrollitud, küsi lisa müüjalt või vaata LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Motor vehicle tax
Annual tax: 350 €
Registration fee: 1290 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Nissan X-Trail
2019, 81 420 km
17 900 €
205 €/month
Renault Koleos
2018, 101 932 km
17 990 €
206 €/month
Kia Sportage
2020, 68 800 km
17 999 €
205 €/month
Kia Sportage
2018, 98 516 km
18 199 €
208 €/month
Volkswagen Tiguan
2018, 98 138 km
18 900 €
202 €/month
Renault Koleos
2018, 98 000 km
18 900 €
215 €/month