Volvo V60 Summum
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2014 · Nyderlandai | ||||||
| Mileage | 192 879 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (dyzelis/elektra) | ||||||
| Variklis | 2.4, 208 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | YV1GWAA50E1197090 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Electrically adjustable seats
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Power windows
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
Salonas
- Headliner: dark
- Nahkpolster
Multimedija
- Display
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
- CD player: speaker box
Žibintai
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Alloy wheels
Kitas
- Cargo cover
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (dyzelis/elektra) |
| Cubic capacity: | 2.4 l |
| Cubic capacity: | 2400 cm³ |
| Power: | 208 kW |
| CO₂ emission: | 48 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Technical max. mass: | 1949 kg |
Additional information
Hea hind ja garantii 2kuud/3000km
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 187 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.