SEAT Leon
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2021 · Suomija | ||||||
| Mileage | Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.4, 110 kW DGE | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VSSZZZKLZMR090576 | ||||||
| Reg. nr. | 399HWV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment
- Rear seat reminder system
- Additional brake light
- ABS brakes
- Emergency brake lights
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Front Cross Traffic Alert
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless entry and locking: from the app
- Keyless start: from the app
- Remote start: from the app
- Tailgate with electric opening and closing: from the app, with remote
- Parking heater (pre-heater): app-controlled
- Automatic parking function
- Climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Puddle lights
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Differential
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: textile
- Cup holders
- Gear shift knob
- Dashboard
- Center console: leather-wrapped
- Headliner: light
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Car phone
- Stereo
- Amplifier
- Speakers
- CD player
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Turn signals: led, dynamic
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
Kitas
- Charging cable
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1395 cm³ |
| Power: | 110 kW |
| Average: | 1.4 l/100 km |
| Electric driving range: | 58 km |
| CO₂ emission: | 26 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 7.2 s |
| Maximum speed: | 220 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4642 mm |
| Width: | 1799 mm |
| Height: | 1450 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1712 kg |
| Technical max. mass: | 2080 kg |
| Load bearing capacity: | 368 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2672 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
SEAT Leon Plug In Hybrid FR
-Registreerimistasu makstud-Värske hooldus tehtud.
-Tehnoülevaatus on kehtiv kuni 01.2028
-Kaasa tulevad uueväärsed talverehvid.
-Maksimaalne sõiduulatus 58km elektrirežiimis.
-Ilus Desire Red Metallik värv
-Kaasa tuleb nii kodusest pistikust laadimise juhe kui ka avalike laadijate jaoks mõeldud Type 2 laadimiskaabel.
-FR pakett
-Täielik hooldusajalugu
-Elektriline konks
-Automaat parkimine
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 279 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
SEAT Leon
2021, 205 440 km
13 699 €
153 €/month
SEAT Leon
2021, 167 933 km
15 700 €
176 €/month
SEAT Leon
2021, 143 341 km
15 999 €
172 €/month
SEAT Leon
2021, 108 272 km
16 999 €
183 €/month
Citroën C5 Aircross
2021, 102 000 km
18 000 €
206 €/month
Škoda Superb
2021, 198 758 km
18 399 €
206 €/month