Peugeot Expert
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2023 · Estija | ||||||
| Mileage | 114 396 km | ||||||
| Body type | Van, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 106 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | jah | ||||||
| VIN | VF3VFEHS7P7823687 | ||||||
| Reg. nr. | 825DGR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- ABS brakes
- Lane Change Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Immobiliser
Komfortas
- Parking heater (pre-heater)
- Climate control
- Cruise control
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Seat heaters
- Front armrest
- Power windows
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
Salonas
- Textile upholstery
Multimedija
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
- Registreeritud uuena Eestis
- Informatsiooni liikluskahjude osas palun kontrollida lkf.ee ennem ostmist või küsida müüjalt.
- kergmetallveljed (17)
- turvapatjade arv (2)
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 106 kW |
| CO₂ emission: | 208 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 5309 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Height: | 1940 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1888 kg |
| Technical max. mass: | 3100 kg |
| Load bearing capacity: | 1212 kg |
| Weight of road train: | 4900 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 62 €
Registration fee: 696 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Peugeot Expert
2022, 93 791 km
22 990 €
246 €/month
Peugeot Expert
2023, 28 000 km
30 900 €
331 €/month
Citroën Jumpy
2022, 114 754 km
22 990 €
246 €/month
Škoda Superb
2022, 130 489 km
22 990 €
246 €/month
Citroën SpaceTourer
2021, 160 047 km
23 900 €
266 €/month
Citroën SpaceTourer
2021, 110 737 km
23 900 €
256 €/month