Chrysler Town & Country
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2012 · Jungtinės Valstijos | ||||||
| Mileage | 143 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 7 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 3.6, 208 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | 2C4RC1BG1CR368065 | ||||||
| Reg. nr. | 94ZMS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2025 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- ABS brakes
- Traction Control System
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors
- Electric sliding doors
- Adjustable steering column
- Electrically adjustable seats
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Reading lights
- Outside temperature display
- Central locking
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats
- Cup holders
- Nahkpolster
Multimedija
- Display
- Navigation system
- Trip computer
- Stereo
- Speakers
Žibintai
- Fog lights
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 3.6 l |
| Cubic capacity: | 3604 cm³ |
| Power: | 208 kW |
| CO₂ emission: | 297 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 7 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 5151 mm |
| Width: | 1999 mm |
| Height: | 1725 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2224 kg |
| Technical max. mass: | 2745 kg |
| Load bearing capacity: | 521 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 3078 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Kui antud sõidukil puudub või lõppeb tehnoülevaatus siis meil on võimalik seda läbida.Vahetuseks või sissemaksuks sobib Teie odavam või kallim sõiduk igas vanuses ja seisukorras.
Teie auto hindamine toimub kohapeal ja võtab aega ainult 15 minutit.
Autot on võimalik broneerida läbi meie kodulehe või kohapeal.
Teave sõiduki kohta ja lisainfo meie kodulehel www.balticar.com.
Motor vehicle tax
Annual tax: 355 €
Registration fee: 1747 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen