Audi Q5
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2014 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 264 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 130 kW CGLC | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WAUZZZ8R8EA065844 | ||||||
| Reg. nr. | 074BLH | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment: front
- Additional brake light
- ABS brakes
- Electronic Parking Brake
- Brakes
- Alarm system
- Mountain brake
Komfortas
- Cooled glovebox: front
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: heated
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Dashboard
- Headliner: light, textile
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- GSM antenna
- Stereo: original, memory card slot, aux input
- Speakers
- CD player
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Winter tires: studless winter tires
- Includes summer tires
Kitas
- Korralik auto, istu sisse ja naudi sõitu.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 130 kW |
| City fuel cons.: | 7.1 l/100 km |
| Highway: | 5.5 l/100 km |
| Average: | 6.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 159 g/km |
| Maximum speed: | 200 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4629 mm |
| Width: | 1898 mm |
| Height: | 1617 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1895 kg |
| Technical max. mass: | 2430 kg |
| Load bearing capacity: | 535 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2816 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Audi Q5 2.0 130kW
Müüa 2014. aasta Audi Q5 quattro, mis on iganädalases kasutuses ja tehniliselt heas korras.Auto on hiljuti kontrollitud teeninduses ning suuremaid tehnilisi probleeme ei tuvastatud. Mootor ja automaatkäigukast töötavad korralikult, käigud vahetuvad sujuvalt ning auto sõidab vaikse ja stabiilsena.
Tehniliselt on auto sõidukorras ja ei vaja kohest suuremat remonti. Esineb vaid väiksemaid kulumisega seotud veermiku pisivigu, mis on selle vanuse ja läbisõidu juures tavapärased ning ei mõjuta igapäevast kasutust.
Auto on olnud hooldatud ja kasutatud mõistlikult, mitte hooletult. Salong on puhas ja terve, tegemist ei ole suitsuautoga.
Müügipõhjus on tavaline: uue auto soetamine / vajaduse muutus.
Motor vehicle tax
Annual tax: 230 €
Registration fee: 637 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.