BMW 220 - MSports suspension - M Leather steering wheel - M Aerodynamics package - M Rear spoiler - Modell M Sport - M Shadow Line with expanded scope - M lights Shadow Line - M High gloss shadow line - Headlining anthracite - Comfort access -
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 10.2022 · Švedija | ||||||
| Mileage | 34 300 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Coupe, G42, 2 durys, 4 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 135 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WBA11CM00N8C75566 | ||||||
| Reg. nr. | 888REV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: front center airbag, passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Additional brake light
- ABS brakes
- Emergency brake lights
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Lane Change Assist
- Front Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Safe Exit Assist
- Night Vision Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Adjustable suspension
- Noise-reducing glass: front, on the sides
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless entry and locking: from the app
- Keyless start: from the app
- Parking heater (pre-heater): cabin, app-controlled
- Automatic parking function
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear, 360
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Paddle shifters
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable passenger seat backrest
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats: front, rear
- Sport seats: front
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Reading lights: selectable color
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front, side-mounted, rear
- Gear shift knob
- Handbrake lever
- Dashboard
- Headliner: dark
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system: with map, with voice control
- WIFI
- Trip computer
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system: automatic
- Configurable exterior lighting
- Auxiliary lights
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studless winter tires
- Includes winter tires: studded tires
Kitas
- Rear spoiler
- Sports suspension
- Cargo securing hooks
- - MSports suspension - M Leather steering wheel - M Aerodynamics package - M Rear spoiler - Modell M Sport - M Shadow Line with expanded scope - M lights Shadow Line - M High gloss shadow line - Headlining anthracite - Comfort access - Active cruise control+stop&go function - Parking assistance system
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1998 cm³ |
| Power: | 135 kW |
| Average: | 7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 147 g/km |
| Maximum speed: | 236 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Coupe |
| Sėdimos vietos: | 4 vnt |
| Durys: | 2 vnt |
| Length: | 4537 mm |
| Width: | 1838 mm |
| Height: | 1390 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1596 kg |
| Technical max. mass: | 1965 kg |
| Load bearing capacity: | 369 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2741 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Uueväärne M paketiga 220i (G42)
Köik hooldused tehtud BMW Inschape esinduses, ajalugu ja läbisõit ige ja kontrollitav. Hooldusraamat korrektselt täidetud. BMW Service. Autol on uus keraamiline kaitse FormulaU Mr.Cap, 2-aastane garantii.
Kaasas tuleb uus talverehv naastarehvid GOODYEAR
Reg märk autoga kaasa ei tule.
Motor vehicle tax
Annual tax: 140 €
Registration fee: 725 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.