BMW 330
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2006 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 389 264 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 170 kW 306D3 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WBAVC91040FG68803 | ||||||
| Reg. nr. | 543NVM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system: front
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Traction Control System
- Emergency Call System (eCall)
- Brakes: vented
- Anti-theft bolts/nuts
Komfortas
- 12V power outlet
- Sunroof: glass, electric
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: front, rear
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, sport steering wheel
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Air-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats: front
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Headliner: dark, textile
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Trip computer
- Car phone
- Speakers
- Subwoofer
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Cornering lights
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch: electric
- Rear spoiler
- Full body kit
- Sports suspension
- Sports exhaust
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2993 cm³ |
| Power: | 170 kW |
| City fuel cons.: | 10 l/100 km |
| Highway: | 5.9 l/100 km |
| Average: | 7.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 197 g/km |
| Maximum speed: | 248 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4520 mm |
| Width: | 1817 mm |
| Height: | 1421 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1625 kg |
| Technical max. mass: | 2070 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2760 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Bmw e90 330d
Olude sunnil panen müüki eelmainitud auto. Minu käes on auto kolmas aasta ning selle aja jooksul on tema eest hoolikalt hoolt kantud. Talviti seisis auto garaažis. Hind sisaldab reg tasu.Tehtud tööd:
Tagasilla puksid vahetatud polüuretaan pukside vastu
Ees kõik kaikad vahetatud
Suur rihmaratas + rihmad + veepump
Piduri kettad/klotsid vahetatud, ees brembo vent kettad
Õli vahetatud iga 8-10k tagant
Diffri õli vahetatud
Auto ei ole kahjuks enam uus ning vanusest tingitud on iluvead. Tagaluuk eelnevalt kellegi poolt vahetatud fl luugi vastu, numbritulede juures esineb roostet.
Katuseluuk töötab igas asendis, aga kuna luugi riie otsustas koostööd lõpetada olena kasutanud vaid tuulutuse asendis (ennast otseselt see ei häiri, sellepärast pole ka tegelenud). Eelnevalt on mootorile ja kastile tehtud chip.
Pandud android makk ja vängem helisüsteem.
Kaasa annan üv jaoks orig summuti.
Vastan meeleldi asjakohastele küsimustele.
Palun hinnapakkumisi ning vahetust mitte pakkuda. less
Motor vehicle tax
Annual tax: 96 €
Registration fee: 418 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.