Volvo XC60
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2009 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 380 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.4, 151 kW D5244T0 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | YV1DZ7046A2057772 | ||||||
| Reg. nr. | 706BKM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Traction Control System
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Climate control
- Cruise control
- Seat heaters
- Power windows
- Central locking
Salonas
- Floor mats
- Nahkpolster
Multimedija
- Speakers
- CD player
- DVD player
Žibintai
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Includes winter tires: studded tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.4 l |
| Cubic capacity: | 2400 cm³ |
| Power: | 151 kW |
| City fuel cons.: | 10.1 l/100 km |
| Highway: | 6.1 l/100 km |
| Average: | 7.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 199 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4627 mm |
| Width: | 1891 mm |
| Height: | 1713 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1811 kg |
| Technical max. mass: | 2505 kg |
| Load bearing capacity: | 694 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2774 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 114 €
Registration fee: 642 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.