Toyota Corolla Active Plus
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2021 · Estija | ||||||
| Mileage | 73 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.8, 72 kW 2ZR | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | SB1Z93BE10E228068 | ||||||
| Reg. nr. | 576KNM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet: 2 vnt
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: 2 zones
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control: adaptive
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Reading lights
- Rain sensor
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: textile
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front, rear
Multimedija
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- DAB radio
- Speakers: 6 vnt
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Passenger/cargo compartment partition net
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 72 kW |
| City fuel cons.: | 3.5 l/100 km |
| Highway: | 4 l/100 km |
| Average: | 3.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 113 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4650 mm |
| Width: | 1790 mm |
| Height: | 1460 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1465 kg |
| Technical max. mass: | 1835 kg |
| Load bearing capacity: | 370 kg |
| Max braked trailer weight: | 750 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2700 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 466 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Corolla
2019, 155 000 km
16 900 €
199 €/month
Toyota Corolla
2022, 204 005 km
17 099 €
191 €/month
Toyota Corolla
2022, 208 985 km
17 699 €
198 €/month
Toyota Corolla
2021, 75 000 km
19 800 €
211 €/month
Toyota Corolla
2021, 83 701 km
19 900 €
229 €/month
Toyota Corolla
2023, 119 000 km
20 290 €
218 €/month