Peugeot 308
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2018 · Estija | ||||||
| Mileage | 153 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 88 kW BH01 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF3LCBHZWJS049390 | ||||||
| Reg. nr. | 066BXP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2028 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic hazard lights
- Blind Spot Warning
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Cooled glovebox
- 12V power outlet
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking sensors: front, rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Puddle lights
- Rain sensor
- Dash camera
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats
- Cup holders
- Textile upholstery
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Hands-free system
- Trip computer
- Speakers
- CD player
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Summer tires
- Includes winter tires: studded tires
Kitas
- Cargo securing hooks
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1560 cm³ |
| Power: | 88 kW |
| City fuel cons.: | 4.5 l/100 km |
| Highway: | 3.7 l/100 km |
| Average: | 4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 105 g/km |
| Maximum speed: | 189 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4585 mm |
| Width: | 1804 mm |
| Height: | 1470 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1470 kg |
| Technical max. mass: | 1910 kg |
| Load bearing capacity: | 440 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 690 kg |
| Wheelbase: | 2730 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Peugeot 308 1.6 88kW
Heas korras ja regulaarselt hooldatud. Rihm on vahetatud. Kõik vajalikud tööd on tehtud. Võtmeta avamine ja käivitamine.Täpsem info telefoni teel.Motor vehicle tax
Annual tax: 73 €
Registration fee: 363 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.