Nissan Qashqai
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2008 | ||||||
| Mileage | 197 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 104 kW MR20 | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | SJNFBAJ10U1174363 | ||||||
| Reg. nr. | 451MLJ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Airbags
- Seat belt warning system
- ABS brakes
- Automatic hazard lights
- Immobiliser
- Alarm system
Komfortas
- Keyless start
- Exterior mirrors: folding
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Seat heaters
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest
- Rear armrest
- Tinted windows
- Roof rails
- Outside temperature display
- Dash camera
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Stereo
- CD player
Žibintai
- Fog lights
- Headlight washers
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 104 kW |
| City fuel cons.: | 9.7 l/100 km |
| Highway: | 5.6 l/100 km |
| Average: | 7.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 192 g/km |
| Maximum speed: | 192 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4315 mm |
| Width: | 1783 mm |
| Height: | 1606 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1431 kg |
| Technical max. mass: | 1960 kg |
| Load bearing capacity: | 529 kg |
| Max braked trailer weight: | 1400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 685 kg |
| Wheelbase: | 2630 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Nissan QASHQAI
В хорошем состоянии,всё работает.Куплена в Эстонии.
Два ключа.
Регистрационный сбор уплачен.
Motor vehicle tax
Annual tax: 90 €
Registration fee: 472 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.