Kia cee'd / Ceed
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2023 · Estija | ||||||
| Mileage | 99 400 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (dyzelis/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.6, 100 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 7 aastat või 150 000 km | ||||||
| VIN | U5YH2519GPL187609 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: 2
- Front armrest
- Power windows: 4
- Tinted windows
- Start-stop system
- Central locking
- Automatic heated windshield washers
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats
- Half leather upholstery
Multimedija
- Display
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (dyzelis/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 100 kW |
| CO₂ emission: | 121 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4315 mm |
| Width: | 1800 mm |
| Height: | 1447 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1492 kg |
| Technical max. mass: | 1920 kg |
| Load bearing capacity: | 428 kg |
| Weight of road train: | 3420 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 650 kg |
| Wheelbase: | 2650 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Sõiduk KIA CEED (394WKS) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis.Motor vehicle tax
Annual tax: 62 €
Registration fee: 556 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.