BMW 320
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2013 · Suomija | ||||||
| Mileage | 217 250 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 135 kW N47D20C | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WBA3K51050F194831 | ||||||
| Reg. nr. | 732RTW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Rear Cross Traffic Alert
- Traction Control System
- Immobiliser
- Brakes
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: heated
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Sport seats: front, rear
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Puddle lights
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
- Sport package
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front, side-mounted
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Center console
- Lighting package
Multimedija
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Hands-free system
- Trip computer
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
- Cargo cover
- Luggage net in cargo area
- Passenger/cargo compartment partition net
- Cargo securing hooks
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 135 kW |
| City fuel cons.: | 6.5 l/100 km |
| Highway: | 4.2 l/100 km |
| Average: | 5.1 l/100 km |
| CO₂ emission: | 133 g/km |
| Maximum speed: | 228 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4624 mm |
| Width: | 1811 mm |
| Height: | 1429 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1650 kg |
| Technical max. mass: | 2125 kg |
| Load bearing capacity: | 475 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2810 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa BMW 320d xDrive. Tegemist on mõnusa igapäevaautoga, millel olemas päris hea varustus – Shadowline pakett, automaatsed kaugtuled, rooli- ja istmesoojendused, M-rool ja käigukangi nupp, sportsisu, parkimisandurid ning Lights Package. Hiljuti lisasin ka suurema ekraani Apple Carplay ja Android Auto valmidusega.Olen autoga ise sõitnud viimased 3 aastat ja selle ajaga läbinud umbes 60 000 km. Hooldusi on tehtud jooksvalt, õli vahetatud iga 10–12 tuhande km tagant. 2025. aasta juunis sai tehtud suurem hooldus, mille käigus vahetati mootorikett ja sidur.
Auto reg. nr kaasa ei tule- 732 RTW külge pantud.
Autol 2 võtit.
Asub Võru/Tallinn
Motor vehicle tax
Annual tax: 116 €
Registration fee: 389 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.